Tvoros stulpai: kaip elgtis, kad jie būtų puikios išvaizdos?

Tvora yra neatsiejamas namų elementas: o kas kitas, jei ne ji, tiksliai bei aiškiai apibrėš jums priklausančias valdas, saugos nuo nekviestų svečių ir suteiks dekoratyvumo? Tačiau kuomet kalbame apie tvoras, nereikia pamiršti ir vienos svarbiausių jų sudedamosios dalies. Tai – tvoros stulpai. Įdomu tai, kad žmonės dažniausiai pirma pastebi būtent tvoros stulpus ir tik vėliau likusias jos dalis. Būtent dėl šios priežasties labai svarbu užtikrinti, kad tvoros stulpai visada atrodytų puikiai. Tačiau, kaip tai padaryti? Juo labiau, kad tvora yra tas gaminys, kuris perkamas ilgam laiko tarpui. Taigi, kaip užtikrinti puikią tvoros stulpų būklę? Gera žinia ta, jog yra ne vienas būdas, kaip tai galite padaryti. Kaip tik apie juos ir kalbėsime šį kartą.

Nuolatinė priežiūra

Bene vienas svarbiausių principų yra nuolatinė priežiūra. Jei jūsų tvoros stulpai yra pagaminti iš metalo arba medžio, tokiu atveju juos būtina padengti apsauginėmis medžiagos, kadangi ką tik minėtos medžiagos yra linkusios reaguoti į temperatūrų skirtumus ir kitus veiksnius, dėl kurių, keičia savo išvaizdą. Taigi, belieka tik galvoti apie būdus, kaip tam užkirsti kelią. Puiki žinia, jog tai padaryti galima labai greitai ir lengvai – viskas, ko reikia, tai tik padengti tvoros stulpus apsaugine medžiaga (laku arba dažais: pirmoji medžiaga suteiks blizgesio, antroji – spalvą). Tačiau tai – dar ne viskas, ką galite padaryti vardan puikios tvoros stulpų būklės ir išvaizdos: jei tik turite galimybę, saugokite tvoros stulpus nuo smūgių, krūvių, į juos nesiremkite, kadangi tokie veiksmai spartina nusidėvėjimą.

Kiti sprendimai

Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, jog puikią tvoros stulpų būklę gali garantuoti ne tik tinkama priežiūra, bet ir kiti sprendimai. Vienas iš jų – stulpelių dekoravimas įvairiomis medžiagomis. Belieka tik pridurti, jog toks pasirinkimas ne tik suteiks naują išvaizdą tvoros stulpams, bet ir yra puikus pasirinkimas tuo atveju, jei norite kardinaliai atnaujinti tvoros stulpus. Na, o kokias priemones ir būdus rinktis? Bene patys populiariausi – stulpelių apmūrijimas plytomis, akmenimis arba apklijavimas lauko plytelėmis. Norite dar įspūdingesnio vaizdo? Tokiu atveju rinkitės dviejų rūšių plyteles. Belieka tik pridurti, kad šie būdai tinka ir tuo atveju, jei norite pakeisti stulpelio formą: pavyzdžiui, norite, kad apvalus stulpelis virstų stačiakampiu ar atvirkščiai.